TANSSINTAHTI GOES VTL
Tänä kesänä myös lapset pääsevät osaksi legendaarista Valasrannan tanssileiriä!
Tanssikoulu TanssinTahti järjestää monipuolisen ja tanssintäyteisen lasten tanssileirin Valasrannan tanssileirin yhteydessä Kallionokassa.
Tänä kesänä myös lapset pääsevät osaksi legendaarista Valasrannan tanssileiriä!
Tanssikoulu TanssinTahti järjestää monipuolisen ja tanssintäyteisen lasten tanssileirin Valasrannan tanssileirin yhteydessä Kallionokassa (Kallionokantie 131, 21900 Yläne).
Early Bird hinta: 80€/oppilas voimassa 30.6.2025 asti. 1.7. alkaen hinta 50€ / päivä / oppilas.
Maanantai ja tiistai 21.–22.7.2025:
- 9.30–13.00 Alle kouluikäiset (vähintään 3-vuotiaat)
- 13.30–18.00 Kouluikäiset
Leiripäivien aikana harjoitellaan tanssin perusteita, päälajeina paritanssi, kansantanssi ja showtanssi. Ohjelmassa on kolme tanssituntia (45–60 min), välipalatauko (omat eväät mukaan), sopivasti ulkoilua ja muuta mukavaa ohjattua toimintaa. Jokainen päivä huipentuu pieneen showtime-esitykseen.
Maanantai-iltana molemmat ryhmät osallistuvat ohjatusti järvitansseihin.
Opettajana toimii tanssinopettaja AMK ja sosionomi AMK Elisa Ahonen. Hän on paikalla myös puoli tuntia ennen ja jälkeen leiripäivän, joten aamut ja iltapäivät sujuvat rauhallisesti ja joustavasti.
